ÜÇÜ BİR ARADA, FARKLI ZAMANLARDA…
TAHSİLDAROĞLU’NDAN PRATİK YEPYENİ BİR ÜRÜN;
DİLİM EZİNE PEYNİRİ

Ülkemizin en lezzetli peynirleri arasında yer alan Ezine Peynirini dünyaya duyuran Tahsildaroğlu, birbirinden farklı şekillerde bulunan peynirleriyle yine piyasadaki farkını ortaya çıkarıyor. “Dilim Dilim Benim Ezine Peynirim” sloganıyla dilim Ezine peyniri piyasaya sunan marka, pratik kullanımıyla da dikkat çekiyor.

Aroması ve yüzde 100 sütten oluşan lezzeti ile Ezine peynirinin farkını ortaya seren Tahsildaroğlu, buzdolabında bekleyip kurumasını önleyici tedbirleriyle çekirdek ailelere uygun yeni ürünü “Dilim Ezine peyniri” ile pratik ve rahat tüketilebilen yepyeni ürününü sunuyor. Özellikle yalnız yaşayan ya da iki kişilik ailelerin tercihi olan bu yeni ürün, %20 daha fazla kalsiyum, fosfor ve proteinden oluşuyor.

Sunuş olarak hazır dilimlenmiş tarzıyla rahatlığı ve pratikliği ön planda tutulan yeni ürünün özellikle piknik keyiflerinde de kullanılması oldukça rahat. İşyerinde yapılan sandviçler, simit ile birlikte yenilebilen dilim Ezine peyniri büyük kalıplı peynirlerin yerine taze taze tüketilebilen özelliğiyle de dikkat çekiyor.

TAHSİLDAROĞLU PORSİYONLUK EZİNE PEYNİRİ

Aroması ve yüzde 100 sütten oluşan lezzeti ile Ezine peynirinin farkını ortaya seren Tahsildaroğlu, peyniri ekmek üzerine sürerek yemeyi tercih edenler için yepyeni ürünü “Porsiyonluk Ezine Peyniri”ni piyasaya çıkarıyor. Özellikle çocukların seveceği ve beslenme çantalarında da rahatlıkla kullanabilecekleri geleneksel Ezine peyniri lezzetinde olan ürün, %20 daha fazla kalsiyum, fosfor ve proteinden oluşuyor. 10 adet kare porsiyondan oluşan bu yeni ürün, pratik ambalajında tüm ailenin tüketebileceği tarzda…

Ulusal ve yerel zincirlerde satışa sunulacak olan yeni ürün; otel, restaurant, simit evleri için de 200’lü ambalajlarında tüketicilerde buluşuyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında konuklarınıza çeşitli baharat ve yeşilliklerle hazırlanacak kanepelere eşlik edecek porsiyonluk Ezine peyniri, aynı zamanda lavaşın üzerine sürülerek de yenilebiliniyor. Zeytin ya da zeytin ezmesi eşliğinde de kahvaltıları renklendiren porsiyonluk Ezine peyniri, sadece Kaz Dağlarının kuzey ve batı kesimlerindeki Ezine, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinden elde edilmesiyle önem kazanıyor.

Tahsildaroğlu, bir ilke imza atarak, Kahvaltılık Pastörize Lor Peyniri tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Tahsildaroğlu Kahvaltılık Pastörize Lor Peynir, Türkiye’de ilk kez ambalajlı paketiyle özellikle kahvaltılara ayrı bir keyif katıyor.

İçeriğinde bulunan Enerji, Protein, Yağ ve Karbonhidrat besin öğeleri ve sürülebilir özelliğiyle lor peyniri daha kullanışlı ve lezzetli bir hale getiren marka, ekmek üzerine sürülerek yenilebilen farkıyla her gün tüketilebilen yepyeni ürünüyle özellikle çocukların peynir tüketmesini hedefliyor.

Yağ oranı ve tuzu düşük, zengin kalsiyum içerikli olan kahvaltılık lor peyniri, ayrıca böreklerde, salatalarda ve tatlılarda da kullanılabilinir.

Türkiyede Ezine peyniri ile ilklerin markasi TAHSILDAROĞLU yine bir ilke imza attı. Kazdağlarınin özel aromali sütlerinden imal ettiği 

KEÇİ taze kaşar ve KEÇİ eski kaşar peynirini tüketicilerin beğenisine sundu. Ürünlerinde tamamen doğallığa önem veren  TAHSİLDAROĞLU,ürettiği tüm peynirleri tamamını pastörize sütten ve katkı maddesi kullanmadan, doğal olarak üretmektedir.TAHSİLDAROĞLU Özellikle Ezine klasik,koyun ve keçi peynirlerinde kendine has rehasını alması için yaklaşık 8 ay ile 1 yıl arası olgunlaştırdığı peynirleri, kalitesinden ödün vermeden %100 müşteri memnuniyeti ile müşterilerine sunmaktadır.

Keçi sütünden yapilan ürünlerin tüketilmesinde sağlik üzerinde de olumlu etkileri vardir.Kalsiyum acisindan mükemmel bir besin kaynagi olan keci sütünün yaği organizmada iltihaplanmayi önleyici oldugu saptanan yağ asitlerini içermektedir.Yüksek oranda fosfor  içerir,cok fazla et ve balik tüketemeyenler fosfor ihtiyaçlarini keçi sütü ve ürünleriyle giderebilirler.Ayrica sindirimi inek sütü ürünlerine nazaran daha kolaydir. Diger süt kaynaklari icinde anne sütüne en yakin olan süt keci sütüdür ve hamile bayanlarda keçi peyniri tuketimi bebeğin beyin ve sinir hücrelerinin gelişimine katkida bulunur.

Keçiler doğada otlanir,yeni filizlenen dallarla beslenir,ahirda beslenmediği icinde suni yem yemez,bundan dolayidir ki keçilerin yetiştirilmesi oldukca zahmetli,sütü az,keci sütünden yapilan ürünlerde oldukça kiymetlidir...